Uzavřené kamerové systémy (CCTV).


Kamerové systémy slouží ke sledování a záznamu událostí v objektu či jeho okolí. Tyto systémy jsou velice účinným prostředkem sloužícím většinou k ochraně majetku a to buď jako samostatný celek, nebo jako součást elektronických zabezpečovacích systémů.

Kamera barevná maskovaná s duálním PIR Kamera barevná SHARP, na otočném kloubu Kamera barevná SHARP Kamera barevná venkovní, vodotěsná Hi-RES a LowLux v ANTIVANDAL krytu do zdi a do podhledu

Kamery v těchto systémech mohou být jak černobílé tak barevné, případně vybaveny i snímáním zvuku. Pokud jsou vybaveny infra přisvícením, je pomocí nich vidět i v naprosté tmě. Vyrábějí se i v miniaturním provedení pro diskrétní montáž.

Kamera barevná vodotěsná PANASONIC Kamera dveřní (kukátko)

Obraz z více kamer je možné pomocí kvadrátorů nebo multiplexerů sloučit a takto sledovat i rozsáhlé objekty z jednoho místa případně údaje všech, nebo vybraných kamer zaznamenat. Tento záznam je možné uchovat pomocí pomaloběžných videorekordérů na pásku (v současné době je, ale tento způsob záznamu na ústupu). Dnes se spíše využívá digitálních rekordérů, kde se záznam většinou ukládá na pevný disk, nebo DVD, což umožňuje jednodušší editaci, přístup k datům a jejich případné archivování.

Digitální multiplex se záznamem AVC760 DVR s duplexním zázname AVC781

Kamerový systém, nebo jednotlivé kamery (IP kamery), je možné propojit se stávající počítačovou sítí či jednotlivým počítačem a pro záznam a sledování využit tuto techniku. Zajímavá je i možnost přístupu do takto vytvořeného systému vzdáleně přes síť internet.

 

© gogo