Proč instalovat kvalitním zabezpečení ( Alarm ) do svého domu, bytu či chalupy.


Kvalitní elektronický zabezpečovací systém (EZS) ( Alarm ) pořídíte v cenách okolo 10.000 Kč včetně montáže servisním technikem. Na první pohled se může tato částka zdát vysoká. Spočítejte si však kolik stálo Vaše domácí kino, televize, počítače Vašich ratolestí, kuchyňské spotřebiče, jakou mají pro Vás hodnotu věci, kterými jste doma obklopeni, či jakou nenahraditelnou ztrátou by bylo odcizení předmětů, které máte jako památku na své rodiče nebo prarodiče. To všechno bude Váš alarm chránit.

Mnoho lidí vidí v alarmech věc zbytečnou („sousedovi to stejně pořád zbytečně houká, takže je to akorát pro zlost“) a složitou na ovládání. Ani jedna z věcí by u moderních EZS ( Alarmů ) neměla být pravdou. Často a zbytečně vyvolaný poplach a houkající siréna, bývá většinou způsoben neodbornou instalací a špatnou nebo žádnou kontrolou a údržbou alarmu.

Není vhodné kupovat poplachovou ústřednu na tržišti, ale ani nákup v supermarketech není tím nejlepším řešením. Při poptávce systému EZS ( Alarmu ) se ujistěte, zda je výrobek atestován dle norem pro systémy EZS (např. ČSN EN 50131-1). Pokud systém používá některá rádiová nebo telekomunikační zařízení, potom musí mít zároveň i atest ČTÚ.

Není vhodné instalovat EZS ( Alarm ) svépomocí, ale využít odbornou firmu, která zajistí kvalitní návrh, montáž a pravidelnou kontrolu funkčnosti celého systému. Montážní firma by měla prokázat, že vlastní živnostenský list pro montáže EZS ( Alarmů ), ale i to , že byla dodavatelem nebo přímo výrobcem proškolena na instalaci daného zařízení.

Samozřejmě i u EZS může dojít k poruše (je to jen technika), ale je opět na servisní firmě aby ji co nejrychleji odstranila.

Co se týká „složitosti“ ovládání, vůbec ji v ovládání alarmu nehledejte. Celé zařízení je aktivováno, nebo deaktivováno pomocí zadání číselného kódu na klávesnici (obdoba PIN při výběru hotovosti z bankomatu), nebo stlačením jednoho tlačítka na dálkovém ovladači (obdobně jako když otevíráte svoje auto). Pro technicky zdatnější je zde však možnost modifikace a kontroly celého systému pomocí PC.

 

© gogo